Каталог
0 Сума: 0 грн

ЛАЗАНЬЯ: ПРОСТИЙ РЕЦЕПТ ІТАЛІЙСЬКОЇ СТРАВИ

Історія страви

Лазанья давно вже стала класикою обіднього столу не лише в Італії чи США, а й у багатьох країнах світу. Це шари пасти із ніжним соусом, м’ясом та сиром, які поєдналися, щоб утворити справжній вибух насиченого смаку. Приготування лазаньї потребує деяких зусиль та часу, але воно того варте, адже у результаті отримаєте неперевершений обід для великої родини чи компанії друзів.

ІСТОРІЯ ЛАЗАНЬЇ

Як і у випадку з багатьма стравами італійської кухні, походження яких сягає минулого, лазанья багато століть тому відрізнялася від сьогоднішньої, розвиваючись і набуваючи кількох варіацій. Як би ми не асоціювали лазанью з Італією, але саме слово походить зі Стародавньої Греції. Спершу воно звучало, як laganon – це пласкі листи тіста для пасти прямокутної чи квадратної форми, запечені чи обсмажені на вогні. Традиційна лазанья alla bolognese — це перша страва, що складається з шарів тонкого макаронного тіста, зробленого з борошна, яєць і шпинату; між кожним шаром — рагу з м’яса та овочів і соус бешамель. Верхній шар злегка посипається сиром Парміджано-Реджано; заготовку потім запікають. Помідори з’явилися у рецепті пізніше. Але варто зазначити, що деякі дослідники з Британії знайшли кулінарну книгу з рецептом лазаньї, яка датується 1390-ми роками, заявивши про свою претензію на першу лазанью. Підсумовуючи, назву можна простежити до Стародавньої Греції, першу згадку рецепта віднести до Великобританії та тривалий час вдосконалення страви – до Італії. Незалежно від того, хто може претендувати на славу створення лазаньї, просто чудово, що вона дійшла крізь сторіччя до нашого столу!

СЕКРЕТИ ПРИГОТУВАННЯ СМАЧНОЇ ЛАЗАНЬЇ

Існує багато способів змінити традиційну лазанью. Можна додати шпинат, смажений червоний перець, цибулю порей, соус песто, рікоту, гриби, кабачки, можна використовувати нежирний фарш з курки, індички чи яловичини. Але про все по черзі.

  • Попередньо варити листи для лазаньї сьогодні навіть не потрібно, оскільки доступна паста без відварювання, це зекономить вам час та зусилля. Такі листи, як правило, тонкі, вони стають м’якими під час випікання лазаньї, але потрібно багато соусу, щоб паста промокла та приготувалася, а страва не залишилася сухою.
  • Що стосується м’яса, все залежить від ваших смакових вподобань. Якщо хочете менш жирну страву, беріть фарш з курки, індички чи нежирний яловичий. Аби надати більше смаку та аромату страві, краще використати асорті, наприклад, яловичини та свинини. Деякі варіації включають навіть італійські ковбаски.
  • Для збирання та випікання лазаньї варто взяти форму із високими бортами, аби страва була вищою. Перед викладанням першого шару листів, потрібно обов’язково змастити дно форми соусом, щоб паста не пристала до нього. Так само й останній шар листів пасти повинен бути ретельно та рівномірно покритий соусом.
  • Коли дістанете готову страву з духовки, дайте їй постояти 15-20 хвилин, бо якщо ви почнете розрізати її відразу, всі шари можуть розповзтися.
  • Якщо ви експериментуєте з овочами, які додаєте у лазанью, зверніть увагу на зміст води у них. Наприклад, якщо ви хочете додати гриби чи кабачки, потрібно попередньо обсмажити їх, аби позбавитися зайвої вологи, інакше лазанья буде схожа на густий суп.
Спосіб приготування

Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів. Почнемо з приготування соусу бешамель. Для цього спочатку треба приготувати ру – це основа соусу бешамель, а також і інших соусів, супів чи основних страв, що робиться з борошна та жирної складової. Є два шляхи приготування такої основи. Перший варіант: розтопити на пательні чи у сотейнику 80-100 г вершкового масла і додати стільки ж борошна, просмажити все разом 3 хвилини, як це робить більшість домашніх кухарів по всьому світі. Цей спосіб досить простий у виконанні. Або можна спробувати свої сили в іншому варіанті. Для цього спочатку підрум'яньте борошно у сухому сотейнику при постійному помішуванні протягом 1 хвилини доки не з’явиться характерний горіховий аромат та борошно не стане трохи золотавим. Потім додайте вершкове масло і все активно помішуйте віничком до отримання однорідної й кашоподібної маси. Другий спосіб може дати більше смаку вашому соусу, але є ймовірність, що через недосвідченість борошно у вас може пригоріти. Так що обирайте варіант самі.

Основа соусу ру готова і тепер можна переходити до наступного кроку. Тонкою цівкою влийте 0,8-1 л холодного молока, постійно помішуючи, щоб уникнути утворення грудочок. На цьому етапі дуже важливо інтенсивно помішувати соус віничком.

Заваріть соус, не перестаючи постійно помішувати на середньому вогні віничком, поки він не загусне до стану рідкої сметани. Додайте трохи солі до смаку і ¼ ч. л. меленого мускатного горіха, перемішайте. Якщо у вас свіжий горіх, натріть його на мілкій тертці. Соус бешамель готовий. Відставте його, доки не почнемо збирати лазанью.

Інгредієнти
  • Телячого фаршу (або асорті) 800-900 г
  • Мясо 800-900 г телячьего фарша (или ассорти)
  • Олия 3 ст. л. оливкового масла
Коментарі
Залиште перший вiдгук
Залиште Ваш відгук
Ім'я*
Email
Ваш відгук*